پایگاه دانش ترنسفام

در این بخش میتوانید دیکشنری و کتاب های پیشنهادی ترنسفام را دانلود کنید

دیکشنری واژگان حقوقی

شامل واژگان تخصصی حقوق مدنی، جزا و بین الملل و قانون تجارت

مخاطب این دیکشنری افراد غیر متخصص در حوزه حقوق و کسانی هستند که انگلیسی زبان خارجی آنهاست.

دانلود

نام کتاب: دیدگاه های نو درباره مفاهیم حقوقی از منظر معناشناسی و فرهنگ های حقوقی

دانلود

لغات انگلیسی در قانون

دانلود

دسته‌ها

تائید دانشنامه و ریزنمرات توسط وزارت بهداشت برای ترجمه رسمی

برای تائید دانشنامه و ریزنمرات توسط وزارت بهداشت برای ترجمه رسمی به نکات زیر توجه کنید:

تائید دانشنامه وزارت بهداشت برای ترجمه رسمی

شما برای گرفتن پذیرش از یک دانشگاه خارجی  و سپس گرفتن ویزای تحصیلی نیاز دارید که ریزنمرات و دانشنامه خود را ترجمه رسمی کنید و در اکثر موارد دانشگاه از شما میخواهد یک نسخه ترجمه با تائیدات وزارت خارجه و دادگستری   را برای آنها بفرستید (که در ادامه این مطلب به جزئیات آن خواهیم پرداخت).

یک نکته مهم که در ابتدای کار باید بدانید:

فرایند گرفتن تائیدات مدارک  دانشگاه های علوم پزشکی (زیر نظر وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی) با فرایند تائیدات دانشگاه هایی که تحت نظر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هستند، تفاوت دارد.

 برای خواندن توضیحات کامل درباره نحوه ترجمه و تائیدات مدارک صادره از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری اینجا را کلیک کنید. 

افرادی که تحصیلات خود را در دانشگاه های علوم پزشکی و پیراپزشکی و به طور کلی موسسات زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذرانده اند، چنانچه نیاز به اخذ تائیدات دادگستری و وزارت امور خارجه برای ترجمه رسمی مدارک خود باشند، باید ابتدا مدارک خود را به مهر و امضای وزارت بهداشت برسانند.

برای گرفتن مهر و امضای معرفی شده وزارت بهداشت باید  مدارک خود را به ساختمان وزارت بهداشت واقع در شهرک غرب ببرید و پس از طی مراحل اداری، مهری با مضمون”ترجمه و تأیید آن توسط امور خارجه بلامانع است”  پشت دانشنامه شما زده خواهد شد.

سوال: از کجا بدانم مهر وزارت بهداشت روی مدارک خورده شده یا نه؟

پاسخ: مهر تائید وزارت بهداشت به شکل زیر است. این مهر پشت دانشنامه و  پشت همه صفحات ریزنمرات شما  درج می شود. 

تائید دانشنامه و ریزنمره توسط وزارت بهداشت برای ترجمه رسمی

 

سوال:  این کار چقدر زمان میبرد؟:

پاسخ: در حالت عادی یک روزه انجام میشود.

سوال: چه مدارکی را باید همراه ببرم؟:

اصل دانشنامه و اصل ریزنمرات به همراه گواهی انجام تعهدات قانونی ( که افرادی که در رشته های پزشکی و پیراپزشکی پرستاری  تحصیل کرده اند پس از اتمام دوره تعهدی خود آن را دریافت می کنند)

 

  • نکته مهم و مفید:  طبق بخشنامه شماره  ف/3/17/27330 مورخ 20/8/87، در صورتی که مهر مذکور روی دانشنامه و ریزنمرات شما زده شده باشد،  نیازی به گرفتن مهر تائیدیه وزارت بهداشت برای سایر مدارک تحصیلی مرتبط خود مانند گواهی پایان کارآموزی نخواهید داشت.  اگر در مراجعه به دارالترجمه ای از شما خواستند که برای ترجمه رسمی باید مجددا مهر تائید وزارت بهداشت را  بگیرید، این بخشنامه را به آنها متذکر شوید.

 

آدرس وزارت بهداشت:

شهرک قدس (شهرك غرب)، بلوار فرحزادی، بلوار ایوانک، ساختمان مرکزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سامانه پاسخگویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: 1490

وب سايت:  http://behdasht.gov.ir


نکته مهم برای صرفه جویی در وقت: متقاضیانی که فرصت  محدودی برای ترجمه مدارک  خود دارند، میتوانند با ارائه کپی ریزنمرات و دانشنامه خود به دارالترجمه ترنسفام، روند ترجمه را آغاز کنند و سپس نسبت به اخذ تائید دانشنامه و ریزنمرات توسط وزارت بهداشت برای ترجمه رسمی  اقدام کنند تا زمانی که تائیدات مدارک کامل شد، ترجمه آنها نیز آماده ارسال به دادگستری باشد.

 

دومین نکته مهم برای صرفه جویی در وقت:  اگر بدلیل کمبود وقت  یا مسائل دیگر، نمی توانید شخصا  کارهای مربوط به تائیدات مدارک تحصیلی توسط وزارت بهداشت را انجام دهید، دارالترجمه ترنسفام می تواند از طرف شما و با ارسال پیک معتمد این تائیدات را بگیرد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید:

برای سفارش آنلاین ترجمه رسمی اینجا را کلیک کنید.

برای اطلاع از قیمتها و نرخنامه ترجمه رسمی اینجا را کلیک کنید.


درباره ترنسفام و اهداف و چشم اندازهایش

دارالترجمه ترنسفام با مدیریت خانم فائزه محرر درخشنده با نه سال سابقه فعالیت در امر ترجمه رسمی، ماموریت خود را کمک به مشتریان ترجمه رسمی تعریف کرده است  و تمام تلاش خود را می کند تا در طول فرایند پر تنش و مهم اقدام برای اخذ ویزا- اعم از ویزای توریستی و تحصیلی و مهاجرت- دوستانه در کنار مشتریانش باشد.  سرعت و کیفیت ترجمه دو اصل مهم و خدشه ناپذیر ترنسفام هستند. 

اگر سوالی  یا ابهامی درباره ترجمه مدارک خود دارید ، با ما تماس بگیرید. ما تمام تلاشمان را میکنیم که به بهترین شکل شما را راهنمایی کنیم:

تلفن: 02188730695-موبایل: 09359810638- ایمیل: transfam1034@gmail.com

transfamf
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

تماس با ما